ECR1CQG101MFF250607 Jianghai 100µF Radial Longlife Electrolytic Capacitor 16Vdc % Jianghai ECR1CQG101MFF250607
Part Nnumber
ECR1CQG101MFF250607
Description
100µF Radial Longlife Electrolytic Capacitor 16Vdc % Jianghai ECR1CQG101MFF250607
Producer
Jianghai
Basic price
Miniature radial capacitor Technical data Category Electrolytic capacitor Type Radial lead Capacity (elec.) 100 µF Content 1 pc(s) Height 7 mm (Ø) 6.3 mm Nominal voltage 16 Vdc Tolerance ± 20 % CS 2.5 mm Min. temperature -55 °C Max. temperature +105 °C Type ECR1CQG101MFF250607 Description 7mm height for video, audio, camera and mini-recorders. For more information on this ECR1CQG101MFF250607 capacitor, please see its datasheet under 'downloadable documents'.
Following Parts
Random Products
(keyword ECR1CQG101MFF250607 Jianghai 100µF Radial Longlife Electrolytic Capacitor 16Vdc % Jianghai ECR1CQG101MFF250607)